|  11/22/2019 - جمعه 1 آذر 1398
Menu
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
جستجو
راهنما > تاریخچه و مشخصات پرتال > تاریخچه پرتال

تاریخچه پرتال

اداره کل امور مجامع و شورای سازمان ها

 پس از شروع به کار اداره کل امور مجامع و شورای سازمانها ، در خرداد سال 1385 صفحه ای در پرتال معاونت مالی شهرداری تهران با مسئولیت رحیم حمزه  به این اداره کل تخصیص یافت . در سال همان سال به دلیل حجم انبوه اطلاعات و استقلال وظایف این اداره کل درخواست آدرس و پرتال مستقل از سازمان فناوری اطلاعات شد که با پیگیری های انجام شده پرتال این اداره کل مستقل شد.

تا سال 1387

از سال 1385 تا پایان سال 1387 پرتال اداره کل امور مجامع و شورای سازمانها توسط آقای رحیم حمزه که علاوه بر مسئولیت ریاست اداره بهبود سیستمها و روشها در معاونت سیستمها و روشها  به عنوان مسئول پرتال نیز انجام وظیفه می نمود ، به عنوان پایگاه اطلاع رسانی سازمانها و شرکتها اقدام به درج اخبار ، بخشنامه ها ، اطلاعات سازمانها و شرکتها و .... نمود. و در جشنواره پرتالهای شهرداری تهران که در اسفند ماه 1387 برگزار شد نتایج زیر را کسب کرد

فناوری

طراحی

کاربرپسندی

خدمات

تعامل

محتوا

رتبه

امتیاز

رتبه

امتیاز

رتبه

امتیاز

رتبه

امتیاز

رتبه

امتیاز

رتبه

امتیاز

52

285

73

285

38

535

0

0

73

140

53

230

سال 1388 

 از ابتدای سال 1388 مسئولیت پرتال اداره کل امور مجامع و شورای سازمانها به ابراهیم عباسپور به عنوان مسئول آموزش وفناوری اطلاعات داده شد. که اقدامات صورت گرفته از آن تاریخ به شرح زیر می باشد:

1-      از نیمه فروردین تا پایان اردیبهشت اطلاعات ، اسناد و مدارک موجود و مرتبط با پرتال جمع آوری و و مورد مطالعه قرار گرفته و وضع موجود جمع بندی شد.

2-      در خرداد ماه با توجه به اطلاعات موجود ، اهداف و ظایف اداره کل ، و اطلاعات مورد نیاز سازمانها و شرکتها پرتال اداره کل از نظر اطلاعات و محتوا طراحی گردید.

3-       از ابتدای تیر ماه همزمان با پیاده سازی و جمع آوری اطلاعات طراحی شده برای پرتال اقدام به طراحی پوسته گرافیکی پرتال (Skin) و محتوا شد.

4-      اواخرمرداد ماه محتوای گرافیکی پرتال آماده وهمراه اطلاعات آماده شده به صورت آزمایشی برروی پرتال نصب شد

5-       در میانه ماه شهریور پوسته گرافیکی پرتال پس از بارها نصب آزمایشی بر روی پرتال نصب گردید.

6-      ابتدای مهر ماه پس از آزمایش انواع منو تصمیم بر این شد که از منوی کشویی در پرتال مورد استفاده قرار گیرد و پس از ده روز منو نصب و آماده بهره برداری قرار گرفت.

7-      در تاریخ 12 /07/1388 پرتال اداره کل امور مجامع و شورای سازمانها رسما به بهره برداری رسید.

 

8-      در زمستان 1388 سومین جشنواره پرتالهای شهرداری تهران برگزار شد
9- در سومین جشنواره پرتال های شهرداری تهران پرتال اداره کل امور مجامع توانست در بخش محتوا عنوان اول و در بخش تعامل عنوان دوم را کسب نماید
جدول زیر رتبه این پرتال در بین پرتالهای معاونت مالی را نشان می دهد:

سال 1389

10 - بعد از جشنواره سوم این پرتال شروع به رفع نقص و بهینه سازی صفحات خویش نمود.
11- در آبان ماه 1389 در پی تغییرات اساسس در پرتالهای شهرداری تهران این پرتال مجبور به طراحی پرتال جدید و انتقال اطلاعات از پرتال قدیم به پرتال جدید شد. این انتقال اطلاعات بسیار پرحجم و وقت گیر ، حدود یکسال طول کشد تا اینکه در آبان ماه 1390 تمامی صفحات منتقل شد.

سال 1390

12- در آبان 1390 تصمیم به تغییر اسکین گرفته شده که طراحی و نصب اسکین جدید تا آخر پاییر طول کشید
13- در چهارمین جشنواره پرتالهای شهرداری تهران این پرتال موفق شد در بخش تعاملی بودن مقام نخست را از آن خودنماید :

 

 

رتبه

نتیجه نهایی

ارزیابی کمیته داوران (70%)

طراحی و کاربرپسندی

جامعیت محتوا

پاسداشت خط و زبان فارسی

اطلاع رسانی الکترونیک

تعاملی بودن

2

609.4

639

105

137

81

167

149(رتبه اول)

 

سال 1391

14- بعد از چشنواره چهارم با توجه به تجریبات گذشته سعی شد ارتباط کاربران پرتال راحت تر از گذشته صورت گیرد. به همین دلیل برای مدیر کل و معاونین پست الکترونیکی مستقیم و همچنین در پرتال فرم ارسال پیام مستقیم طراحی گردید
15- با همکاری سازمانها و شرکتها اطلاعات شناسنامه ای آنها به صورت روزانه بروز رسانی شد
13- در پنجمین جشنواره پرتالهای شهرداری تهران این پرتال موفق شد در بخش جامع بودن مقام نخست را از آن خودنماید :

سال 1392

16- در این پرتال ، در سال 92 اعلاوه بر مشکلات بسیار فراوان سعی شد بر اساس سیاستهای شهرداری محترم سازمان نسبت به شفاف سازی عملکرد شهرداری  اقدام نماید که تا حد بسیار زیادی موفق گردید
17- بعد از تاریخ مذکور اقدام به تکمیل ، جمع آوری و بروزرسانی اطلاعات و نواقص موجود ( با توجه به طراحی اطلاعاتی انجام شده ) گردید و همچنین سعی بر این شد تا کیفیت و چگونگی طراحی های انجام شده به بهترین نحو کامل و آراسته تر گردد.

در ششمین جشنواره پرتالهای شهرداری تهران این پرتال موفق شد در بخش جامع بودن مقام سوم را از آن خودنماید :

ششمین جشنواره پرتال های شهرداری تهران

سال 1393


18-
در  سال  1393 با توجه به اینکه اسکین پرتال قدمتی پنج ساله دارد و با بسیاری از امکانات روز هماهنگی و همگامی ندارد، تصمیم گرفته شد اسکین جدید پرتال طراحی و نصب گردد. از جمله موارد با اهمیت در این هدف قابلیت مشاهده کلیه امکانات  پرتال بر روی موبایل و تمامی دستگاهها متصل به اینترنت بود.

19- خانم یوسفی به مجموعه آموزش و فناوری اداره کل  اضافه شد که خود باعث سرعت گرفتن انجام بهینه وظایف محوله گردید.

20- ابتدای تابستان 1393 با شرکت همفکران جهت طراحی و پیاده سازی اسکین و اینترو قرارداد بسته شد که در پایان تابستان بعد از طراحی حدود 60 اسکین،اسکین پرتال نهایی و جهت کد نویسی آماده شد.

تاریخچه پرتال 

21-در این بین اقدام به طراحی آیکن ها، صفحات و مطالب مورد نیاز اسکین شد

22- در پاییز اسکین مربوط چندین و چند بار نصب و برفع ایراد گردید تا اینکه در تاریخ 29 دی ماه اسکین به همراه موارد مربوط آماده و رونمایی شد.

 

سال 1394

23- در این پرتال ، در سال 93 اعلاوه بر مشکلات بسیار فراوان سعی شد بر اساس سیاستهای شهرداری محترم سازمان نسبت به شفاف سازی عملکرد شهرداری  اقدام نماید که تا حد بسیار زیادی موفق گردید
24- بعد از تاریخ مذکور اقدام به تکمیل ، جمع آوری و بروزرسانی اطلاعات و نواقص موجود ( با توجه به طراحی اطلاعاتی انجام شده ) گردید و همچنین سعی بر این شد تا کیفیت و چگونگی طراحی های انجام شده به بهترین نحو کامل و آراسته تر گردد.

در ششمین جشنواره پرتالهای شهرداری تهران این پرتال موفق شد در بخشخدمات مقام سوم را از آن خودنماید :

پرتال اداره کل امور مجامع ، سعید اقدامیان ، هفتمین جشنواره پرتال های شهرداری تهران

 

سخن آخر :امید است این پرتال بتواند در راستای اهداف شهرداری تهران ، اداره کل امور مجامع و شورای سازمانها و خدمت رسانی به شهروندان از عهده وظایف خود برآید.تمام سعی خود را جهت انجام این امر به نحو مطلوب و با بیشترین بهره وری نموده ام.لیکن با توجه به حجم بالای کار در این مدت ، اقدامات صورت گرفته در طراحی، پیاده سازی اطلاعات و .... خالی از اشکال نیست.نظرات ، پیشنهادات  و انتقادات شما می تواند در تکمیل ، بهبود و افزایش کارایی و اثربخشی این پرتال راهگشا و یاری رسان باشد.

 

 

با تشکر
مسئول آموزش و فناوری اطلاعات
اداره کل امور مجامع و شورای سازمانها