|  10/16/2019 - چهارشنبه 24 مهر 1398
Menu
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
جستجو
تالار گفتگو

تالار گفتگو

راهنمای استفاده از تالار گفتگو:


1-پس از انتخاب موضوع، بحث ها و نظرات مرتبط در پایین صفحه قابل مشاهده است

2- برای ارسال نظر می توانید موضوع مربوطه را انتخاب و روی بحث کلیک نمایید 

3- شرکت در تمامی بحثها و ارسال نظر آزاد است ولی جهت ایجاد ، ویرایش و گزارشگیری از بحثها باید عضو تالار شوید

4- جهت عضویت باید در سایت ثبت نام و یا با info.majame@tehran.ir مکاتبه نماییدبرای ورود به تالار گفتگوی مرکزی شهرداری تهران اینجا را کلیلک کنید


تالار گفتگو
شاخه
کمينه
سؤال های عمومی ایجاد شده توسط : Admin5ir37 در 03/01/2015 10:54:13 ق.ظ


print
rating
  نظرات

1394/10/30 ،پاسخ
ایجاد شده توسط : مشاوره تأمین اجتماعی 
طبق ماده 29 قانون تأمین اجتماعی نه درصد از مأخذ محاسبه حق بیمه برای تأمین هزینه های حوادث، بیماریها و بارداری و هیجده درصد بقیه به سایر تعهدات اختصاص دارد. با توجه به ماده مذکور و قانون نقل و انتقال سوابق و آئین نامه اجرایی مربوطه، بیمه شدگانی که صندوق بازنشستگی خود را از سایر صندوقها به تأمین اجتماعی تغییر میدهند، حق بیمه مربوطه که باید به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردد به مأخذ هیجده درصد حقوق و مزایای زمان درخواست بیمه شده با توجه به تعداد ماههای سابقه محاسبه می گردد و بعد از واریز وجوه دریافتی بابت حق بیمه وی توسط صندوق قبلی به حساب سازمان تأمین اجتماعی، مانده حق بیمه از شخص بیمه شده دریافت و سپس سوابق وی منظور می شود. ضمناً بیمه بیکاری قانون مستقلی دارد و در مورد سوابق انتقالی به سازمان تأمین اجتماعی، وجهی از بیمه شده بابت قانون مذکور دریافت نمی شود
1394/10/30 ،سوال
ایجاد شده توسط : کارمند شهرداری 
ر اساس قانون هر کارمندی میتواند نسبت به تغییر صندوق بازنشستگی با پرداخت حق و حقوق بیمه ای نسبت به انتخاب صندوق بازنشستگی اقدام نماید. حال اگر تغییر صندوق از بازنشستگی کشوری به تأمین اجتماعی باشد شامل 3 درصد بیمه بیکاری می شود یا خیر؟
1393/10/30 ،پاسخ
ایجاد شده توسط : مدیر روابط عمومی 
با سالم واحترام
شرکت مذکور هیچگونه وابستگی به شهرداری تهران ندارد
با تشکر

1393/10/29 ،سوال
ایجاد شده توسط : اسماعیل شمسایی 
جناب آقای مهند اقدامیان - با سلام و احترام
آیا شرکت مهیمن پوش سحر از شرکت های تابعه شهرداری است ؟ با توجه به اینکه نماینده شرکت اذعان دارند که بعد از شرکت خدمات اداری شهر و هادیان شهر جزء شرکت سوم شهرداری هستند
آیا نیروهای تحت پوشش این شرکت دارای امنیت شغلی هستند؟
با تشکر از شما

1393/10/27 ،پاسخ
ایجاد شده توسط : ماشور بیمه و تأمین اجتماعی 
1- مزایای غیر مشمول و معاف از پرداخت حق بیمه عبارتند از: بازخرید ایام مرخصی کمک عائله مندی، هزینه سفر و فوق العاده مأموریت، پاداش، پاداش افزایش تولید (آکورد، کارانه، بهره وری)، عیدی و بن کارگری، حق شیر و حق تضمین (کسر صندوق) خسارات اخراج و مزایای پایان کار (حق سنوات) و حق حضور در جلسات هیات مدیره سایر مزایا تحت هر عنوان به بیمه شده پرداخت شود مشمول کسر حق بیمه می باشد.

2- کمک هزینه مسکن و خواربارهر ساله همراه با تعیین حداقل مزد طبق مصوبات شورایعالی تعیین می گردد لذا می توانند به بخشنامه های وزارت کار و امور اجتماعی در این خصوص مراجعه نمایند.

3- مزد و مزایای کارکنان باید با رعایت مقررات پیش بینی شده در قانون کار و آئین نامه های مربوطه و قرارداد فیمابین کارفرما و کارگر پرداخت شود و شماره ای که سازمان تأمین اجتماعی تحت عنوان کد کارگاه اختصاص می دهد تأثیری در نوع ومیزان مزایایی که باید به بیمه شده پرداخت گردد ندارد.

4- سازمان تأمین اجتماعی به استناد ماده 35 قانون تأمین اجتماعی برای اغلب فعالیتهای (کارگاههای) صنفی دستمزد مقطوع تعیین نموده و حق بیمه بیمه شدگان شاغل در فعالیتهای مذکور را بر مبنای دستمزد مقطوع تعیین شده دریافت می نماید جهت اطلاع از فعالیتهای دارای دستمزد مقطوع و دستمزد مقطوع آنها می توانند به شعب تأمین اجتماعی مراجعه نمایند.

1393/10/26 ،نظر جدید
ایجاد شده توسط : حسینی 
مقدار مزاياي مشمول كسر حق بيمه چگونه تعيين مي شود؟مثلا مبلغ كمك هزينه مسكن و خوار چگونه مشخص ميشود؟در صورتي كه كد كارگاه 821 باشد يعني فعاليتهاي آموزشي،كارفرما چه نوع مزايايي و به چه ميزان بايد به بيمه شده بپردازد؟
1393/10/22 ،نظر جدید
ایجاد شده توسط : مدیر کل امور مجامع و شورای سازمانها 
پیغام : با سلام و احترام به اطلاع می رساند شهرداری تهران هم اکنون دارای شرکتی به نام ساماندهی صنایع و مشاغل می باشد که اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد بتوان از آن طریق آن را حل کرد. به هر حال بر اساس مصوبات موجود چنین شرکتی شانس پذیرفته شدن را ندارد مگر اینکه توجیه کافی و متفاوت با شرح وظایف شرکت مذکور را داشته باشد. ((احتمال تشکیل چنین شرکتی بسیار ضعیف می باشد)) با تشکر مدیر کل امور مجامع و شورای سازمانها
--------------------------------------------------------------------------------

1393/10/21 ،نظر جدید
ایجاد شده توسط : ناشناس 
با تشکر از سایت بسیار خوبی که در اختیار کاربران قرار داده اید، ابهامی دارم ، لطفا راهنمایی فرمایید: یک طرح شهر سازی برای ناحیه صنعتی وافع در شمال منطقه 20توسط شهرداری منطفه 20 در حال تهیه است. آیا برای اجرای "طرح ساماندهی صنایع منطقه 20 تهران" امکان تشکیل یک شرکت وابسته به شهرداری تهران با سهام صد در صدی شهرداری وجود دارد ؟ یا شورای شهر با آن مخالفت خواهد کرد ؟
--------------------------------------------------------------------------------


نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید